Życzymy miłej lektury!
„Siła Rezyliencji – Jak poradzić sobie ze stresem, traumą i przeciwnościami losu?”, Glenn R. Schiraldi, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, lipiec 2019
Czy zastanawiasz się czasami, dlaczego niektórzy z nas bez problemu przechodzą przez życiowe burze, a inni upadają i nie potrafią się podnieść? Dlaczego pewni ludzie radzą sobie z przeciwnościami losu, a inni nie są w stanie stawić im czoła?
Kluczem jest rezyliencja, czyli umiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i bolesnymi doświadczeniami. To siła ciała, umysłu i charakteru, która pozwala właściwie reagować na przeciwności losu i napotykane wyzwania. Nie da się uniknąć prób, na jakie wystawia nas los. To, jak na nie reagujemy, wynika ze świadomie rozwijanej rezyliencji, która stanowi podstawę zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia. Jak więc wykształcić tę umiejętność?
W książce przedstawiono najważniejsze metody, które pomogą Ci podnieść się po porażce. Przekonasz się, jak pielęgnować wewnętrzną siłę pozwalającą poradzić sobie z wyzwaniami stawianymi przez życie.
Glenn Schiraldi dostarcza narzędzi do uporania się z codziennymi kłopotami, które nękają każdego z nas, a także z poważniejszymi problemami, które są przyczyną lęku i stresu oraz mogą zagrażać życiu. Dzięki licznym ćwiczeniom nauczysz się kierować emocjami, zarówno przyjemnymi, jak i przykrymi, oraz poprawiać swoje samopoczucie. Dowiesz się także, jak dbać o zdrowie psychiczne i poradzić sobie z lękiem, depresją lub uzależnieniem. Co najważniejsze, zdobędziesz realne umiejętności pozwalające rozwijać się bez względu na to, jakie kłody życie rzuca Ci pod nogi.
Dowiedz się, jak:
- podnieść się po porażce,
- radzić sobie z bolesnymi emocjami,
- wzmocnić poczucie własnej wartości i siłę wewnętrzną,
- zachować spokój w warunkach presji,
- pokonywać życiowe trudności.
„Inna”, MAX CZORNYJ, Wydawnictwo Filia, czerwiec 2019
„Jestem porywaczem, a może również mordercą”.
Mikołaj Popławski budzi się w luksusowej rezydencji nad Bałtykiem. Poza swoim imieniem i nazwiskiem nie pamięta niemal niczego.
W piwnicy odnajduje skrępowaną kobietę. Czy to możliwe, że jest porywaczem? Czy odważy się zdjąć knebel z ust dziewczyny, aby usłyszeć o sobie prawdę?
Kilka rezydencji dalej czeka matka. Być może nawet nie ma się o co martwić. Może wszystko jest w porządku, a niewinna zabawa trwa w najlepsze.
Ale matka wie. Matka czuje i wie.
Osiedle Baltic Resort. Luksusowe rezydencje, przystrzyżone trawniki, spokojni mieszkańcy.
Jak to możliwe, że młoda kobieta znika bez śladu?
„Życie za wszelką cenę”, LISA GENOVA, Wydawnictwo Filia, czerwiec 2019
„Kto choruje na ALS? Z tego, czego był świadkiem w klinice, odpowiedź brzmi: każdy. (…)
ALS nie ma żadnych uprzedzeń, alergii ani fetyszów. To zabójca, który nie dyskryminuje. Dlaczego czterdziestopięcioletni pianista koncertowy zapada na ALS? A dlaczego nie?”
Lisa Genova, neurobiolożka i bestsellerowa autorka „Motyla” powraca z przejmującą historią o żalu, przebaczeniu, wolności i wartości zdrowia.
Życie za wszelką cenę to wzruszająca, mistrzowska historia o szukaniu odkupienia i tym, co znaczy znaleźć spokój w przebaczeniu.
Richard to wybitny pianista. Jego błyskotliwa kariera i świetny wygląd sprawiły, że stał się egocentrykiem, który nie widzi nic, poza czubkiem własnego nosa. Tylko on tak mistrzowsko potrafi łączyć emocje z bezbłędną techniką. Tak było jeszcze osiem miesięcy temu.
Teraz Richard zmaga się z ALS (stwardnienie zanikowe boczne). Jego prawe ramię jest sparaliżowane, a palce pozbawione możliwości gry. Utrata ręki jest dla pianisty jak śmierć. A wie, że za chwilę to samo stanie się z lewą ręką. I na tym się nie skończy.
Karina, nauczycielka gry na pianinie i żona Richarda, sądzi, że bezpowrotnie straciła swoją szansę na spełnione życie. Paraliżują ją strach i wymówki. Obwinia za wszystko Richarda i ich nieudane małżeństwo.
Choroba Richarda postępuje i nie jest on już w stanie samodzielnie żyć. Trochę wbrew sobie, to Karina staje się jego opiekunką. Gdy mięśnie, głos i oddech Richarda zanikają, zarówno on, jak i ona próbują naprawić swoją przeszłość, zanim będzie za późno.
„Daleko od morza”, AGNIESZKA GŁADZIK, Wydawnictwo Filia, lipiec 2019
Europa tonie w powojennym chaosie. Trzydziestoletnia lekarka Marianna Palińska po długiej rekonwalescencji spowodowanej pobytem w obozie Ravensbrück wraca do Polski, aby odnaleźć swojego brata.
Kobieta pomaga Niemcom, którzy pozostali w kraju, spisując ich historie, co pomaga jej odzyskać wiarę w siebie i pogodzić się z przeszłością.
Jednocześnie podejmowane przez nią decyzję zaważą nie tylko na losie lekarki, ale także jej najbliższych.
Powojenna zawierucha, trudne relacje międzyludzkie, a w tym wszystkim walka o człowieczeństwo, przyjaźń, a wreszcie miłość.
„Szef wymagający i wyrozumiały. Jak skutecznie zarządzać, nie tracąc ludzkiego oblicza”, Kim Scott, Wydawnictwo MT Biznes, lipiec 2019
Książka „Szef wymagający i wyrozumiały” pełna jest otwierających oczy faktów i precyzyjnych wskazówek na temat przywództwa: w jaki sposób przekazywać (i odbierać) feedback, jak podejmować dobre decyzje, jak łączyć pochwały z krytyką, by pomóc ludziom uzyskiwać lepsze wyniki. Wszystko to zilustrowane ciekawymi (i często zabawnymi) historiami z życia Kim Scott i jej doświadczeń zdobytych w takich firmach jak Apple i Google oraz w różnego rodzaju start-upach.
Odkąd nauczyliśmy się mówić, powtarza się nam, że jeśli nie mamy nic miłego do powiedzenia, to lepiej wcale nie otwierać ust. Gdy jednak zostajesz menedżerem, mówienie staje się twoją pracą – i obowiązkiem. Lecz mówienie ludziom, co mają robić, nie sprawdza się.
Jak być dobrym szefem?
Autorka książki „Szef wymagający i wyrozumiały”, Kim Scott, zebrała spostrzeżenia i wnioski, jakie wyciągnęła ze swojej dwudziestopięcioletniej kariery kierownika różnych zespołów – od zespołu szlifierzy diamentów w Moskwie, przez zespoły w takich firmach jak Google i Apple, aż po teamy w różnego rodzaju start-upach. W ostatnich latach zyskała sławę dzięki swojemu nowatorskiemu podejściu do skutecznego zarządzania, które znane jest jako program radykalnej szczerości, poświęcony sztuce bycia dobrym szefem. To złoty środek między byciem szefem agresywnym z jednej strony i rujnująco empatycznym z drugiej. W tym podejściu chodzi o takie kierowanie ludźmi, które łączy w odpowiedni sposób pochwały z krytyką, by pomóc ludziom uzyskiwać lepsze wyniki.W Apple, tak jak w Google, zdolność szefa do osiągania rezultatów była w znacznie większym stopniu uzależniona od jego umiejętności słuchania i dążenia do zrozumienia niż od mówienia ludziom, co mają robić; bardziej od debatowania niż od kierowania; bardziej od skłaniania ludzi do samodzielnego podejmowania decyzji niż od podejmowania decyzji za nich; bardziej od przekonywania niż od wydawania poleceń; bardziej od uczenia się niż od dysponowania wiedzą. Ale należy pamiętać, że jest OGROMNA RÓŻNICA między autonomią a zaniedbaniem– pisze w książce „Szef wymagający i wyrozumiały” Kim Scott.
Siłą napędową są relacje, nie władza
Model radykalnej szczerości to w zasadzie prosta koncepcja: aby być dobrym szefem, trzeba wykazywać się osobistą troską o swoich pracowników, a jednocześnie bezpośrednio się z nimi konfrontować i rzucać im wyzwania. Radykalna szczerość buduje zaufanie i otwiera drzwi do takiego rodzaju komunikacji, który pomaga osiągnąć zakładane rezultaty. Jest antidotum zarówno na robotyczny profesjonalizm, jak i na kierowniczą arogancję. Między obowiązkami szefa i relacjami, jakie buduje on z podwładnymi, jest pozytywne sprzężenie zwrotne. Relacje wzmacniamy, ucząc się najlepszych sposobów na otrzymywanie i dawanie wsparcia oraz zachęcanie do jego udzielania, umieszczając ludzi na właściwych stanowiskach i dając im odpowiednie dla nich zadania oraz wspólnie osiągając wyniki, jakich nigdy nie udałoby się uzyskać w pojedynkę. Działa to także w drugą stronę. Negatywne sprzężenie zwrotne występuje zawsze, gdy nie zapewnimy ludziom odpowiedniego wsparcia w ich pracy, umieścimy ich na stanowiskach, których nie chcą lub do których nie pasują, albo będziemy ich zmuszać do osiągania wyników, które oni uważają za nierealistyczne. Wszystko to niszczy zaufanie. Model stworzony przez Scott pozwala zbudować lepsze relacje w pracy i wypełnić trzy podstawowe obowiązki każdego lidera: stworzenie kultury opinii zwrotnej (pochwały i krytyka), budowa spójnego zespołu oraz osiągnięcie wyników, z których wszyscy jego członkowie będą dumni.
Znajdź równowagę pomiędzy pochwałą a krytyką
Jeśli zarządzasz ludźmi – bez względu na to, czy kierujesz jedną osobą, czy tysiącem ludzi – ta książka pomoże ci zbudować, prowadzić i inspirować zespoły w taki sposób, aby ich praca była najlepszą pracą ich życia. Dowiesz się, jak być wymagającym przełożonym, przekazywać szczery feedback oraz budować relacje z pracownikami. Zaczniesz skuteczniewykorzystywać szczerość w bezpośredniej konfrontacji, by pomóc zespołowi w osiągnięciu wspaniałych rezultatów, i zbudujesz kulturę otwartej komunikacji.Prowadząc siedmiusetosobowy zespół w Google, wielokrotnie widziałam, jak menedżerowie ciągle popełniają te same błędy. Pomimo tej przewidywalności nawet udane interwencje okazywały się wyjątkowo mało skuteczne. Czasem miałam wrażenie, że oglądam w zwolnionym tempie zbliżającą się kolejną katastrofę z serii tych, które widziałam już dziesiątki razy wcześniej. Najgorszy z możliwych rodzaj déjà vu. Mam nadzieję, że ta książka pomoże ci wreszcie przerwać ten niekończący się ciąg przewidywalnych, wciąż tych samych błędów – pisze we wstępie Scott.
„ZWINNOLOGIA. Innowacyjne podejście do zarządzania zmianą”, Jarosław Rubin, Wiesław Grabowski, Marek Naumiuk, Wydawnictwo MT Biznes, lipiec 2019
To pierwsza na polskim rynku książka opisująca zastosowanie praktyk zwinnych (agile) w zarządzaniu zmianą. Zrywa ona z klasycznym zarządzaniem zmianą, pokazując współczesne podejście, które zakłada, że nastawienie na informację zwrotną, dialog i eksperymentowanie to droga do sukcesu. Menedżerowie i agenci zmian, aby osiągnąć sukces we wdrażaniu innowacji, mniejszych zmian oraz zmian strategicznych, powinni koniecznie sięgnąć po tę książkę.
Doświadczyłeś zmiany na własnej skórze? Szukałeś metody poradzenia sobie ze zmianami? Jesteśmy skłonni się założyć, że zetknąłeś się z takimi podejściami:
- Wiemy, jak zaplanować cały proces zmiany! Najważniejsza jest twarda metoda, konkretne kroki.
- Każda zmiana rodzi opór! Ludzie przeżywają zmianę jak traumatyczne przeżycie i trzeba im pomagać przejść przez ten proces.
Każde z tych podejść jest znane od wielu, wielu lat. A jaka jest ich skuteczność? Na podstawie badań możemy powiedzieć, że posługując się nimi, masz 30% szans na sukces. Klasyczne zarządzanie zmianą osadzone mocno w XX wieku wyczerpało już swój potencjał. Menedżerowie i agenci zmian, aby osiągnąć sukces we wdrażaniu innowacji, mniejszych zmian oraz zmian strategicznych, powinni sięgnąć po nową metodykę.
Na podstawie badań prowadzonych w polskich firmach, wieloletnich doświadczeń w zarządzaniu, doradztwie i szkoleniach Jarosław Rubin, Wiesław Grabowski i Marek Naumiuk ze Szkoły Zarządzania Zmianą proponują nowe podejście, zwiększające twoje szanse na sukces we wdrażaniu przyszłych zmian. Autorzy zrywają z klasycznym zarządzaniem
zmianą i przedstawiają współczesne podejście, które zakłada, że nastawienie na informację zwrotną, dialog i eksperymentowanie to droga do sukcesu.
Pokazują, że wynik procesu zmiany zależy od zwinnego podejścia do zarządzania, łączącego wiedzę, jak zaplanować zadania zmieniające organizację oraz w jaki sposób zaangażować pracowników. Zwinne podejście oznacza, że droga do celu jest ciągłym powtarzaniem cyklu uczenia się poprzez działanie: Wgląd (diagnoza) – Wybór opcji działań – Eksperyment. Edyta Madej, jedna z pionierek myślenia wizualnego w życiu, edukacji i biznesie,dodatkowo ilustruje przedstawianą koncepcję rysunkami ułatwiającymi jej zrozumienie i zapamiętanie.
Chcesz teorii? Znajdziesz ją w pierwszej części książki. Zawiera ona opisy koncepcji i praktyk zwinnych (Agile) w zarządzaniu zmianą.
Szukasz praktyki? Znajdziesz też ponad 50 narzędzi do wykorzystania oraz propozycję wdrożenia nowego podejścia do zarządzania zmianą w twojej organizacji.
„Twórcza odwaga. Otwórz się na Design Thinking”, Tom Kelley, David Kelley, Wydawnictwo MT Biznes, lipiec 2019
Sądzisz, że nie jesteś kreatywny? Nic bardziej mylnego! Przeczytaj tę książkę i zobacz, jak uwolnić, pielęgnować i umacniać wrodzoną kreatywność drzemiącą w każdym z nas. Autorzy, twórcy IDEO i d.school, prekursorzy Design Thinking, stworzyli metodę twórczego myślenia, która pozwoli ci wyjść poza schematy, uporządkować proces twórczy i przejść do działania. Bo kreatywność i zdolność do innowacji są niczym mięśnie – im bardziej z nich korzystamy, tym silniejsze się stają.
Innowacja i kreatywność to obecnie powszechnie uznawane siły napędowe sukcesu w biznesie. To także najwyżej cenione cechy współczesnych przywódców. Ludzie posiadający twórczą odwagę dokonują lepszych wyborów, łatwiej zmieniają kierunek i lepiej potrafią znajdować rozwiązania problemów, które wydają się nierozwiązywalne. Dostrzegają nowe możliwości i potrafią współpracować z innymi, by poprawić sytuację, w której się znaleźli, a do wyzwań podchodzą z nowo odkrytą odwagą.
David i Tom Kelleyowie, twórcy IDEO i d.school, prekursorzy Design Thinking, udowadniają, że wszyscy mamy do zaoferowania nowatorskie pomysły i spostrzeżenia. Przekonują, że kreatywność to stan umysłu, sposób myślenia i proaktywne podejście do znajdowania nowych rozwiązań. Nie wszyscy możemy być artystami, ale każdy może być bardziej twórczym prawnikiem, lekarzem, menedżerem lub sprzedawcą.
Opierając się historiach, metodach i praktykach, które zaczerpnęli ze swojej kilkudziesięcioletniej współpracy z innowacyjnymi ludźmi z całego świata, bracia Kelleyowie stworzyli metodę twórczego myślenia, która pozwoli ci wyjść poza schematy, uporządkować proces twórczy i przejść do działania.
Dzięki tej książce:
– zdołasz uwolnić twórczy talent, który nosisz w sobie od dzieciństwa
– rozwiniesz kilka umiejętności i nauczysz się kilku technik, by wykorzystywać swoją kreatywność
– znajdziesz odwagę, by wypowiadać się i eksperymentować, podejmować ryzyko niepowodzenia i działać, idąc za twórczym impulsem
– i w rezultacie zaczniesz PROJEKTOWAĆ SWOJE NOWE ŻYCIE!
„Sharon Tate. Życie”, Ed Sanders, MT Biznes, lipiec 2019
Schyłek lat 60. i zbrodnia, która wstrząsnęła światem show biznesu: to wszystko zobaczymy już 9 sierpnia w nowym filmie Quentina Tarantino Pewnego razu… w Hollywood. Równolegle na półkach księgarń pojawi się książka Sharon Tate. Życie,w której Ed Sanders przybliża historię granej przez Margot Robbie Sharon, legendarnej aktorki, której zbyt krótkie życie przebiegło pod znakiem miłości, sławy i tragedii.
Kiedy żegnając się na transatlantyku „Queen Elizabeth II”, Roman Polański przytula swoją żonę, przez głowę przebiega mu myśl, że już nigdy jej nie zobaczy. To absurdalne przeczucie okazało się prorocze – ciężarna kobieta została zamordowana niedługo po powrocie do Ameryki.W 1969 roku dom reżysera został zaatakowany przez członków sekty Charlesa Mansona. Świat obiegła wstrząsająca wiadomość o brutalnych morderstwach ciężarnej Sharon Tate oraz jej przyjaciół na terenie pięknego domu w Los Angeles. Ed Sanders raz jeszcze analizuje tę okropną zbrodnię oraz jej skutki, snując teorię na temat tego, co mogło zaprowadzić oprawców do tego konkretnego domu.
„Mniej więcej o północy wszystko się uspokoiło. Wojtek spał w salonie, na sofie okrytej flagą. Abigail czytała książkę w sypialni od strony północno-wschodniej. Sharon Tate i Jay Sebring rozmawiali w jej sypialni. W tym momencie nóż przeciął szary materiał ekranu przeciwsłonecznego i ktoś wszedł do pustego pokoju dziecięcego, który znajdował się po drugiej stronie domu”.
Sharon Tate. Życie śledzi losy Sharon od czasów, gdy wygrywała ona konkursy piękności, aż po okres początków jej kariery aktorskiej. Poznajemy jej pierwsze romanse, związek i małżeństwo z Romanem Polańskim oraz ekstrawaganckie życie, jakie zawsze chciała prowadzić. Cała historia została przedstawiona na tle barwnych lat sześćdziesiątych. Autor w empatyczny sposób relacjonuje awans aktorki w szeregach Hollywood. Właśnie zbliżała się do statusu gwiazdy, gdy jej nazwisko zostało nierozerwalnie związane z serią morderstw – sama padła ofiarą jednego z nich.
„Tamtej nocy informowano o licznych krzykach i strzałach na terenie Benedict Canyon. Doniesienia o hałasach dotyczyły w większości wydarzeń, które rozegrały się już po morderstwach. Nic w tym nadzwyczajnego. Takie wrzaski to norma w upalny weekend”.
Sanders funduje nam miejscami radosną, ogólnie jednak skazaną na bardzo smutne zakończenie podróż po latach sześćdziesiątych. Opisuje wszystko z punktu widzenia człowieka, który to przeżył, przetrwał i doskonale wszystko pamięta. Genialne ilustracje znanego plastyka Ricka Veitcha dodają smaczku tej wciągającej opowieści o losach ukochanej przez wszystkich aktorki, której straszny los prześladuje nas do dziś. Historia morderstwa grupy Mansona zainspirowała samego Quentina Tarantino: na jej podstawie reżyser stworzył film Pewnego razu… w Hollywood, w którym obok Margot Robbiewcielającej się w rolę Sharon zagrają m.in. Brad Pitti Leonardo DiCaprio. Polska premiera filmu 9 sierpnia 2019 r.
„Przewodnik berliński. Spacerem po języku niemieckim”, Agnieszka Drummer, Marzena Guzowska Ługin, Wydawnictwo MT Biznes, lipiec 2019
Co musisz zobaczyć w Berlinie? Lepiej zjeść Berliner Pfannkuchen w kawiarni czy Currywurst z foodtrucka? Agnieszka Drummer i Marzena Guzowska-Ługin stworzyły najbardziej berliński podręcznik do nauki niemieckiego na rynku! Zobacz, jak zaplanować wycieczkę, by zobaczyć jak najwięcej i nie stracić zbyt dużo czasu na dojazd, a przy okazji ucz się języka.
Berlin, choć jest jedną z najmłodszych stolic w Europie, znajduje się w czołówce najnowocześniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów europejskich metropolii. Mnogość najróżniejszych muzeów, galerii, pamiątek historycznych czy festiwali przyciąga do tego miasta wiele tysięcy ludzi każdego dnia. Jedno jest pewne – wyjazd do stolicy Niemiec zawsze wiąże się z długą listą rzeczy do zrobienia i miejsc do odwiedzenia. Nie zawsze jednak mamy pomysł, jak zorganizować wyjazd, by zobaczyć jak najwięcej, a przy tym dobrze zjeść i nie zbłądzić w gęstej sieci berlińskich linii metra, autobusów czy kolei miejskiej. Naprzeciw tym potrzebom wychodzą Agnieszka Drummer i Marzena Guzowska-Ługin, które przygotowały specjalny językowo-kulturowy przewodnik po mieście Humboldta.
Przewodnik po kulturze i języku
Podręcznik składa się z dwóch części: 12 rozdziałów językowo-kulturalnychobejmujących 12 miesięcy oraz turystyczno-językowego zestawienia berlińskich atrakcji. W pierwszym rozdziale (czyli w styczniu) czytelnicy dowiedzą się wszystkiego na temat czasownika: poznają najważniejszez nich, modalne, zwrotne oraz te nieregularne, zasady odmiany, przykłady użycia i ćwiczeniawraz z kluczem odpowiedzi. Jego druga część poświęcona jest kulturalnym wydarzeniom, które mają wtedy miejsce w Berlinie – w pierwszym miesiącu roku jest to znany na całym świecie Fashion Week. By zachować przejrzystość i jeszcze bardziej ułatwić naukę, tę samą strukturę zachowano w pozostałych 11 rozdziałach dotyczących gramatyki i kultury. Dodatkowo oprócz kluczowych zagadnień językowych w książce znajduje się niezbędnik turysty, w którym zebrano ważne zwroty i słownictwo, dotyczące m.in. transportu, rezerwacji noclegu, zakupów czy zdrowia.
Zwiedzaj i ucz się języka
Alexanderplatz, Reichstag, Friedrichstraße czy Pchli Targ przy Mauerpark – w Przewodniku berlińskim znajdują się opisy zarówno sztandarowych atrakcji miasta, jak i tych nieco mniej znanych. Wszystko zilustrowane aż 494 autorskimi zdjęciamiWiktorii May i ciekawostkamiw języku niemieckim. A jeśli nie ma czasu, by zwiedzić wszystko, warto zajrzeć do przygotowanej przez autorki złotej listytego, co każdy musi zobaczyć, będąc w stolicy Niemiec (nawet przejazdem!). O tym, że jest to najbardziej berliński podręcznik do nauki niemieckiego na rynku, świadczy chociażby użyty w tytułach książki font TT Berlinerins, zaprojektowany przez typografkę z Berlina.
„Wielka księga smoothies”, Pat Crocker, Wydawnictwo MT Biznes, lipiec 2019
Pat Crocker zamknęła ponad 400 przepisów na koktajle i podzieliła się mnóstwem wiadomości na temat usprawniania 7 głównych układów w ludzkim ciele z pomocą warzyw i owoców.
Koktajle to szybki, łatwy i smaczny sposób na dobre zdrowie.
W książce znajdziesz ponadto informacje o siedmiu układach naszego organizmu, w szczególności o ich znaczeniu dla zdrowia, o potencjalnych zaburzeniach ich funkcjonowania, a także o zmianach w diecie i szeroko pojętym stylu życia, który pomaga utrzymać je w jak najlepszej formie.
„Wielka księga smoothies” to:
- ponad 400 przepisów na zdrowe koktajle;
- ponad 100 szczegółowo ilustrowanych opisów owoców, warzyw i ziół;
- 80 powszechnych problemów zdrowotnych, które można leczyć za pomocą odpowiednich
- koktajli.
Kolejna książka autorki bestsellerowej „Wielkiej księgi soków”.